
Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | Silver |
| Capacity | 3 Litres |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 700W |
| Dimensions | 25x25x20cm |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Cook rice, soups, Idlis, desserts, steam vegetables |
| Features | Easy cooking, Time saving, Versatile use, Energy efficient, Modern design, Portable unit |
Company Details
Creative Hitech Pvt Ltd., Established in 2010 at New Delhi in Delhi, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Rice Cooker in India. Creative Hitech Pvt Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Rice Cooker, Creative Hitech Pvt Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Creative Rice Cooker, DRC 18M Electric Rice Cooker, DRC 18P1 Electric Rice Cooker, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Creative Hitech Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Creative Hitech Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Creative Hitech Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Creative Hitech Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
150
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFCC1712K2ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCC1712K2ZU
Rating
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Shushant
Address
D 33, DSIDC Ind Complex, Rohtak Road, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details

























