
Rice Cooker - Plastic, 25x20x15 Cm, White | Durable Design, Easy Cooking, Modern Look, Time Saving, 3 Cups Capacity, 700w Power
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 3 Cups |
| Material | Plastic |
| Power | 700W |
| Dimensions | 25x20x15 cm |
| Weight | 2 kg |
| Usage | Cooking rice, grains, and stews. Ideal for households and small kitchens. |
| Features | Easy cooking, Time saving, Durable design, Modern look |
Company Details
AYUSMAN ENTERPRISES, Established in 2009 at Bhubaneswar in Odisha, is a leading service provider of Rice Cooker in India. AYUSMAN ENTERPRISES is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Rice Cooker, AYUSMAN ENTERPRISES has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Induction Cooker, Induction Cooker Touch Screen, Rice Cooker, etc.
Focusing on a customer-centric approach, AYUSMAN ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Rice Cooker from AYUSMAN ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, AYUSMAN ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Rice Cooker from AYUSMAN ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Accepts only Domestic inquiries
Managing Partner
Mr. Barada Prasad Kar
Address
Plot No.173, First Floor, Near Canara Bank Atm, Chakeisihani, Rasulgarh, Bhubaneswar, Odisha, 751010, India
Report incorrect details























