
Rice Cooker - High-quality, Durable Design | Perfect For Effortless Cooking
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 1.8L |
| Power | 700W |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 25x25x20cm |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Safety Standards | CE |
| Usage | Cooking rice, steaming food, keeping food warm |
| Features | Easy cooking, Keeps warm, Durable design, Simple operation, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GUANGDONG AILIAN ELECTRIC APPLIANCE CO. LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from GUANGDONG AILIAN ELECTRIC APPLIANCE CO. LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangdong, Guangdong
Name
Mr.
Address
3 KM WEST TO LIANJIANG-HECHUN HIGHWAY, LIANJIANG, Guangdong, Guangdong, China
gas rice cooker in Guangdong
Report incorrect details































