
Trust Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | Pink |
| Material | Plastic |
| Capacity | 2-4 Cups |
| Power | 600W |
| Voltage | 120V |
| Dimensions | 20x25x20cm |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Cooking rice for family meals. Perfect for small households or offices. |
| Features | Compact design, Attractive look, Easy cooking, Finely finished, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Features:
Attractive look
Compact design
Finely finished
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TRUST ZONE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from TRUST ZONE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAJFT8575A1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJFT8575A1ZY
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Raj Kumar Saha
Address
1st Floor, Opposite Of Fraser Suites Hotel Exit Gate, Near Mayur Vihar Extension Metro Station, Mayur Vihar Phase-1, Delhi, Delhi, 110091, India
electric rice cooker in Delhi
Report incorrect details








































