
Yuanling Rice Cooker - Flame Plated Outer Skin, Ptfe Inner Container With Aluminum , Glass Cap And Aluminum Food Steamer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, PTFE |
| Capacity | 3-5 cups |
| Power | 700W |
| Dimensions | 25x25x20 cm |
| Weight | 2.5 kg |
| Color | Silver |
| Usage | Cooking rice and steaming food for home use |
| Features | Rice cooking, Food steaming, Easy cleaning, Durable design, Automatic warming |
Product Overview
Key Features
Flame plating outer skin, PTFE inner container with aluminum, glass cap, aluminum food steamer.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Yuanling home appliance co., ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Yuanling home appliance co., ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1992
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shunde, Guangdong
Name
Mr. Eric William
Address
Bai'an Road Leliu Town, Shunde, Guangdong, 528322, China
rice cooker steamer in Shunde
Report incorrect details






























