
Printer Dc3535 Reg. Clutch
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Clutch |
| Dominant Color | Black |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 25x25x15 mm |
| Weight | 50g |
| Torque | 100 Nm |
| Speed | 1000 rpm |
| Usage | Printer DC3535, Regulation |
| Compliance | ROHS |
| Features | Precise control, Reliable operation, Durable design, Compact size, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, YASH ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from YASH ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AETPC7038R1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AETPC7038R1ZN
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Alpesh Patel
Address
No-12/14, Modi Street, Ganga Niwas, Fort, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
Hardware Components in Mumbai
Report incorrect details





























