
Printed White Mug - High Quality Ceramic, Robust Design, Easy To Hold And Use, Ideal For Personalized Gifts
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Ceramic |
| Dimensions | 11oz |
| Print Method | Sublimation |
| Handle Type | Standard |
| Weight | 350g |
| Capacity | 330ml |
| Dishwasher Safe | yes |
| Features | Durable, High-quality, Personalized, Easy to use, Robust, Convenient, Long-lasting |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | On Order Per Day |
| Delivery Time | 02 Week |
| Main Domestic Market | Haryana |
Product Overview
Key Features
Also Offered in Types:- Personalized Gifts-Iner Color Mug, Personalized Gifts-Total Black Mug, Personalized Gifts-Golden Mug, Personalized Gifts-Animal Handle Mug and Personalized Gifts Mug.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GIFT KA TASHAN has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Crockery in bulk from GIFT KA TASHAN at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Pankaj Ghai
Address
HOUSE NO. 2549, SECTOR-16, OPPOSITE SAGAR CINEMA, Faridabad, Haryana, 121002, India
white mug in Faridabad
Report incorrect details

































