
Printed Wallpaper
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Roll Weight | 1.2 kg to 1.5 kg |
| Technics | Other, Printed using advanced printing machinery |
| Thickness | 0.25 mm to 0.35 mm |
| Type | Other, Printed Wallpaper |
| Material | PVC Vinyl, Paper, Non-woven |
| Usage | Home, Offices, Hotels, Commercial Spaces |
| Style | Other, Modern, Decorative, Classic |
| Function | Other, Moisture-Proof, Smoke-Proof, Waterproof, Sound-Absorbing, Anti-Static, Mould-Proof, Flame Retardant |
| Size | 0.53 m x 10 m per roll |
| Delivery Time | 5-7 Days |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
20
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAGCI0871G1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAGCI0871G1ZJ
Varanasi, Uttar Pradesh
Director
Mr Akhilesh Singh
Members since
1 Years
Address
Corporate Office: Shyam Bazaar, Paterawa, Post Sarnath (500 Meter North from Ring Road), Varanasi, Uttar Pradesh, 221007, India
printed wallpaper in Varanasi
Report incorrect details
































