
Printed Twill Tapes - Polyester, 1 Inch Wide X 100 Yards Long, Black | Durable Weave For Garments
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50
In Stock
Product Specifications
| Material | Cotton |
| Width | 25mm |
| Length | 50m |
| Weight | 50g |
| Weave | Twill |
| Color | Beige |
| Design | Printed |
| Features | Durable, Versatile, Customizable, Attractive, Affordable, High-quality, Strong, Lightweight |
| Payment Terms | Cheque, Others |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAFPS4508Q1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAFPS4508Q1Z2
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ronak Ashok Shah
Address
4, Bibijan Street, 1st Floor, Fida Mansion, Masjid Bunder, Room No. 12, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
printed twill tape in Mumbai
Report incorrect details




















