
Printed Thermal Rolls
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Bharathi Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Thermal Rolls |
| Primary Color | White |
| Material | Thermal paper |
| Diameter Range | 50-80mm |
| Width Range | 20-80mm |
| Length Range | 50-100m |
| Core Diameter | 12mm |
| Usage | Receipts, stickers, labels; Point of Sale systems |
| Features | Smooth edges, Easy printing, Excellent durability, Versatile use, Cost-effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
15
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AEKPJ2727B1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AEKPJ2727B1ZZ
Coimbatore, Tamil Nadu
Name
Mr. Raja
Address
No: 514-K, Erattai Kalavai Thottam, Sathy Road, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
printed thermal paper rolls in Coimbatore
Report incorrect details

































