
Printed Ribbons
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Polyester |
| Width | 20-50 mm |
| Thickness | 1-3 mm |
| Length | 100-1000 m |
| Color | Beige |
| Printing | Customizable |
| Usage | Knitting bags, gloves, waistbands |
| Features | High Strength, Weatherproof, Excellent Stretch, Splendid Finish, Versatile Usage |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
50
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ADBPJ7838B1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ADBPJ7838B1ZT
Kundli, Haryana
Name
Mr Rahul Jain
Address
Plot No.110, Phase -1, HSIIDC, Kundli, Haryana, 131028, India
printed ribbon in Kundli
Report incorrect details


























