









Printed Polypropylene Sheet - Color: Multicolor
Price: 130.00 INR / Kilograms
(130.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
130.00 INR / Square Yard
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10000
In Stock
Product Specifications
| Material | Polypropylene |
| Product Type | shades |
| Weight | 1.2 Kilograms (kg) |
| Surface | flat |
| Size | Customised |
| Usage & Applications | Commercial and Home |
| Color | Multicolor |
| Thickness | 1 mm Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 100000 |
| Shipping Type | actual |
| Price | 130.00 INR (Approx.) |
| Mop | 10000 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 0.00 cm |
| Returnable | No |
| Weight | 500.00 Gram |
| Brand Name | Printed Polypropylene Sheet |
| Pkg Box Height | 0.00 cm |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 0.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Color | Multicolor |
| Product Unit | 10000 Square Yard/Square Yards |
| MRP | 130.00 INR |
| Unit Type | Square Yard/Square Yards |
| Minimum Ordered Packs | 10000 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BDGPD5374N1ZD
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BDGPD5374N1ZD
Gwalior, Madhya Pradesh
Director
Mr. Raju
Address
Plot No. B 27, Gandhi Nagar, Kushal Nagar, Near Water Tank, Gwalior, Madhya Pradesh, 474002, India
Report incorrect details









