
Printed Plastic Pichkari - Plastic, 25-30 Cm Length, 200 Ml Capacity | Cartoon Prints, Colorful Design, Durable, Non-toxic, Long-lasting Fun
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20000
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Length | 25-30 cm |
| Diameter | 3-4 cm |
| Print Type | Cartoon |
| Color | Multicolor |
| Capacity | 200 ml |
| Usage | Water squirting, Holi festival |
| Features | Durable, Non-toxic, Colorful, Cartoon prints, Large size, Long-lasting fun |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
We are presenting an exclusive collection of this Printed Plastic Pichkari in a variety of sizes, designs, prints and finishes. We make this pichkari with doremon, barbie, tweeti and other popular cartoon prints to amaze both girls and boys of small age. Children use this pichkari to spray color and water on the neighbors, friends and family members. This pichkari will sure to delight kids of any age, so you can present it on this holi to little boy/girl. Also, this pichkari comes in a big size to hold water and color in large quantity for long-lasting fun. Printed Plastic Pichkari is made from durable and non-toxic materials by our experienced professionals.
Company Details
A. B. MARKETING, Established in 2005 at Delhi in Delhi, is a leading Manufacturer,Supplier,Trading Company of Toy Guns in India. A. B. MARKETING is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Printed Plastic Pichkari, A. B. MARKETING has made a reputed name for itself in the market with high-quality Customized Pichkari, Kids Water Gun, Plastic Pichkari, etc.
Focusing on a customer-centric approach, A. B. MARKETING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Toy Guns in bulk from A. B. MARKETING at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, A. B. MARKETING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Toy Guns in bulk from A. B. MARKETING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAWPE0865H1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAWPE0865H1ZG
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. A. B. Elahi
Address
Gali No-2, Faizganj, Bahadurganj Road, Sadar Bazar, Delhi, Delhi, 110006, India
Report incorrect details

























