
Printed Paper Packaging Box - Paperboard, Variable Dimensions, Moisture Proof, Alluring Cmyk Printing | Airtight Seal, Eco-friendly, Customizable Print, Durable Material, Attractive Design
Price: 525000.00 INR / Box
(500000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
565000.00 INR / Box
Weight :
10.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Dimensions | Variable |
| Printing | CMYK |
| Coating | UV |
| Weight | Customizable |
| Finishing | Matt/Gloss |
| Closure | Sealed |
| Features | Attractive design, Durable material, Moisture proof, Airtight seal, Customizable print, Eco-friendly, Cost effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Supply Ability | 1000000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Customized Packaging |
| Main Domestic Market | South India |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 5% |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Box/Boxes |
| Unit Type | Box/Boxes |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 10.00 in |
| Pkg Box Height | 10.00 in |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 10.00 Gram |
| Pkg Box Breadth | 10.00 in |
| Brand Name | VASANTHA |
| Stock Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| MRP | 565000.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | free |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAJFV1384M1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAJFV1384M1ZR
Sivakasi, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr P
Address
No : 3/81, Srivilliputtur Road, Opp. Industrial Estate, Sivakasi, Tamil Nadu, 626124, India
printed packaging box in Sivakasi
Report incorrect details




























