
Printed Paper Cups - Pe Coated Kraft Paper, 150 Ml To 350 Ml Sizes, White With Printed Patterns, Leak Proof For Hot Or Cold Drinks
Price: 1.18 INR / Piece
(1.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1.77 INR / Piece
Weight :
4.00 Gram
1 Pack Contains :
5000
Minimum Pack Size :
25000
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Material | Paper |
| Pattern Type | Printed |
| Usage | Bakeries, Cafes, Parties etc |
| Product Type | Paper Cups |
| Feature | Leak Proof |
| Size | 150 ml |
| Supply Ability | 100000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packsize | 5000 |
| Color | White |
| Currency | INR |
| Price | 1.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 25000 |
| Weight | 4.00 Gram |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 25000 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Mandla Enterprises |
| Product Unit | 25000 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| MRP | 1.77 INR |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 1000 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 25000 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAFFM7102G1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAFFM7102G1ZM
Gurugram, Haryana
Partner
Mr Sunil Mandla
Members since
11 Years
Address
Plot No. 75, Udyog Vihar, Phase-VI, Sector-37, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details










































