
Printed Paper Cups - Eco-friendly Material, Superior Quality Assurance | Customized Design Options, Leak-resistant Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Dimensions | 8oz |
| Multicolor | |
| Capacity | 250ml |
| Weight | 10g |
| Packaging | Bulk |
| Coating | PE |
| Features | Eco-friendly, Customizable prints, Durable, Leakproof, Affordable, Food-safe |
| Payment Terms | Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, POOJA FRAGRANCE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cups, Plates & Food Trays in bulk from POOJA FRAGRANCE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAUPG9625R1ZH
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAUPG9625R1ZH
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr Sharad
Address
Plot No. - 211, 7th Cross, 1st Main, Chamarajpet, Bengaluru, Karnataka, 560018, India
printed paper cups in Bengaluru
Report incorrect details








































