
Printed Packaging Rolls - High-quality Material, Customizable Sizes, Vibrant Colors | Fine Finish, Reliable Performance
Price: 210.00 INR / Kilograms
(210.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | Various |
| Printing | Flexographic |
| Core Diameter | 76mm |
| Width | 100-1500mm |
| Thickness | 25-100 Microns |
| Roll Length | 100-1000m |
| Features | High Quality, Durable, Customizable, Cost-Effective, Reliable |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | Unique Packaging |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 210.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unique Packaging has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Packaging Materials in bulk from Unique Packaging at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAEFU3813F1ZB
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAEFU3813F1ZB
Ambernath, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Nitin Ramesh Sane
Address
BNo,107 A, Udyog Bhavan No. 1, Plot No. AM-20, Additional MIDC Ambernath East, Ambernath, Maharashtra, 421506, India
Report incorrect details






































