
Printed Note Book Bottle
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Polycarbonate |
| Capacity | 430ml |
| Dimensions | 16x10x2 cm |
| Weight | 150g |
| Colors | Multiple |
| Closure | Screw cap |
| Printing | Sublimation |
| Features | Portable design, Leakproof, Durable material, Customizable print, Lightweight, Easy to clean, Attractive design |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Product Details:-
ColorBlack, Blue, Purple, Green
Capacity430ml
MaterialPolycarbonate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sony Plastics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Sony Plastics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1982
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27ABSFS1503R1ZH
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cash, Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABSFS1503R1ZH
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr Motilal
Members since
2 Years
Address
346, Abdul Rehman Street, 24, Pinjari Gally, Ground Floor, Near Badshah Colding House, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
Bottles in Mumbai
Report incorrect details






























