
Printed Mugs - Ceramic Material, Standard Size, Customizable Designs | High-quality Print Finish, Affordable And Durable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Ceramic |
| Dimensions | 11oz |
| Height | 9.5cm |
| Diameter | 8cm |
| Print Method | Sublimation |
| Weight | 350g |
| Capacity | 330ml |
| Features | Durable, Colorful prints, Microwave safe, Dishwasher safe, Affordable, Customizable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P3 Gifts.com has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Corporate & Promotional Gifts in bulk from P3 Gifts.com at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Paresh Patel
Address
Plot No. GF-5, 'Atlantis' Near Jasmine mobile, Genda Circle, Opp. Gwalia Sweets, Vadodara, Gujarat, 390007, India
printed mugs in Vadodara
Report incorrect details




















