
Printed Mink Blanket
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5 Piece
Brand Name :
Weavetree
In Stock
Product Specifications
| Length | 240 cm |
| Fabric Type | Other, Mink Fleece |
| Edge | Other, Overlocked/Satin Bound |
| Width | 220 cm |
| Color | Multicolor |
| Weight | 3 kg (approx.) |
| Material | Other, 100% Polyester Mink |
| Style | Other, Modern |
| Pattern | Other, Printed floral design |
| Technics | Knitted |
| Size | Other, 220 x 240 cm |
| Age Group | Adults |
| Use | Other, Home, Hotel |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 4000 pieces Per Month |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | PVC Bag packing. |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
70
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AACFW2417P1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AACFW2417P1ZW
Panipat, Haryana
Partner
Mr. Avinash Garg
Members since
10 Years
Address
Village Kurar, Sanoli Road, Panipat, Haryana, 132103 , India
printed blankets in Panipat
Report incorrect details


































