
Printed Laminate Flooring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | PVC |
| Thickness | 8-11mm |
| Length | 1219mm |
| Width | 192mm |
| Wear Layer | 0.3mm |
| AC Rating | AC4 |
| Packaging | 1.82 m2 |
| Features | Durable, Stylish, Easy Install, Water Resistant, Affordable, Long-lasting |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Description
Material
PVC
Thickness
8 Mm To 11 Mm
Usage
Floors
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Interior Arcade has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Flooring in bulk from Interior Arcade at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Rahul Goyal
Address
SHOP NO.B- 248, PHASE 2, 40FEET ROAD, NEW PALAM VIHAR, Gurugram, Haryana, 122017, India
Report incorrect details






































