
Printed Glass
Price: 145.00 INR / Piece
(145.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Glass Type | Other, Glass |
| Structure | Other, Single pane |
| Finish Type | Glossy |
| Features | Scratch resistant, Decorative |
| Flat Tempered | Available |
| Strength | Standard |
| Bent Tempered | Available |
| Tolerance | +/- 0.2 mm |
| Transparency | Other, High |
| Material | Glass |
| Thickness | 4 mm |
| Weight | Approx. 1.1 kg |
| Surface | Smooth |
| Density | 2.5 Gram per cubic centimeter(g/cm3) |
| Composition | Other, Silica-based |
| Technique | Other, Screen Printed |
| Pattern | Printed |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 145.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Sublimation Solutions LLP |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09ADYFS2312Q1Z6
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ADYFS2312Q1Z6
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Nikhil Shivhare
Members since
1 Years
Address
1st Floor, Plot No C-85, Jamna Lal Bajaj Marg, Sector 10, Gautam Buddha Nagar, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
printed glass in Noida
Report incorrect details































