
Powder Coated Cable Tray - Stainless Steel, 80cm Length X 20cm Width X 4mm Thickness, High Durability Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Body Material | Stainless Steel |
| Length | 80cm |
| Width | 20cm |
| Thickness | 4mm |
| Finish | Powder Coated |
| Hole Pattern | Oval |
| Minimum Order | 1m² |
| Features | Durable, Versatile, Strong, Lightweight, Affordable, Easy Install, Corrosion Resistant |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Description
Body Material
Stainless Steel
Length
80cm
Width
20cm
Thickness
4mm
Minimum Order Quantity
1 Square Meter
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ELITE MULTI ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cable Trays in bulk from ELITE MULTI ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. G. Venkat Reddy
Address
Plot No :541, H.No :7-47/A/1, Subhash Nagar, Ida Jeedimatla, Hyderabad, Telangana, 500055, India
powder coated cable trays in Hyderabad
Report incorrect details



































