
Poultry Incubator - Galvanized Steel, 10x20x5 M, 10000 Egg Capacity | Automated System, Efficient Operation, Temperature & Humidity Control
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Piece
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 10000 eggs |
| Dimensions | 10x20x5 m |
| Material | Galvanized steel |
| Power | 220V |
| Temperature range | 30-40°C |
| Humidity control | Yes |
| Usage | Incubating poultry eggs for hatching |
| Features | Egg hatching, Temperature control, Automated system, High capacity, Efficient operation |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
50
Establishment
2007
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36ADGPN0181Q1Z4
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ADGPN0181Q1Z4
Hyderabad, Telangana
Sales Manager
Mr Mahesh
Address
Survey no- 7/UU, 7/U, 7/RUU,7/RU,7/LUU, 7/LU. Door no 2-11/A, Plot No 2-11/A, beside ORRService Road Near Dr water plant, Mallampet, Medchal - Malkajgiri, Hyderabad, Telangana, 500090, India
poultry incubators in Hyderabad
Report incorrect details








































