
Poultry Incubator - Metal & Plastic 70x50x100cm, 100 Egg Capacity , Automatic Turning, Temperature & Humidity Control, Durable Design, Efficient Hatching
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 70x50x100cm |
| Capacity | 100 eggs |
| Power | 220V |
| Weight | 30kg |
| Temperature range | 30-40°C |
| Humidity range | 40-70% |
| Features | Automatic turning Temperature control Humidity control Easy operation Large capacity Durable design Efficient hatching |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 35 |
| Brand Name | GREEN N FRESH FARMS |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GREEN N FRESH FARMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Eggs in bulk from GREEN N FRESH FARMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AATFG1452F1ZC
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AATFG1452F1ZC
Hyderabad, Telangana
Partner
Md Khalid
Address
8-1-398/PM/219, Paramount Colony, Tolichowki, Hyderabad, Hyderabad, Telangana, 500008, India
poultry incubators in Hyderabad
Report incorrect details











































