
Poultry Feed Machine - Steel, 4 To 24 Tonnes/shift Capacity | Semi-automatic Feeder With Feed Grinder, Bucket Elevators, And Accessories
Price: 138060.00 INR / Unit
(117000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
139000.00 INR / Unit
Weight :
700.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Feeder |
| Material | Steel |
| Feeding System | Cattle Feed |
| Technology | Semi-Automatic |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 5-10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia, Australia, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Rate | 10000.00 |
| Pkg Box Breadth | 304.80 cm |
| Weight | 700.00 Kilogram |
| Price | 117000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 139000.00 INR |
| Pkg Box Length | 304.80 cm |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Shipping Type | flat_rate |
| Stock Quantity | 10 |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | ABLE MANUFACTURERS |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 304.80 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ADGPA4260P1ZF
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ADGPA4260P1ZF
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Syed Nisar Ahmed
Members since
9 Years
Address
12-2-799/2, G-2, Jandar Nagar, Mehdipatnam, Hyderabad, Telangana, 500028, India
Poultry Equipment in Hyderabad
Report incorrect details



























