
Poultry Feed Grinder - Steel, 1000x800x1500 Mm, White | Durable Design, High Efficiency, Easy Operation, Long Lifespan, Low Maintenance, 5-10 Hp Motor
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Channe Fabricators Engineers & Erectors
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Feed Grinder |
| Primary Color | White |
| Material | Steel |
| Motor Power | 5-10 HP |
| Capacity | 100-500 kg/hr |
| Dimensions | 1000x800x1500 mm |
| Weight | 200-500 kg |
| Usage | Grinding and screening poultry feed |
| Features | High efficiency, Easy operation, Durable design, Long lifespan, Low maintenance, Safe operation |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Days after Acceptance (DA), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Channe Fabricators Engineer & Erectors, Established in 2010 at Khanna in Punjab, is a leading Manufacturer,Supplier of Plant & Machinery in India. Channe Fabricators Engineer & Erectors is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Poultry Feed Grinder, Channe Fabricators Engineer & Erectors has made a reputed name for itself in the market with high-quality Cattle Feed Grinder, Cattle Feed Mixer Machine, Feed Mixer, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Channe Fabricators Engineer & Erectors has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plant & Machinery in bulk from Channe Fabricators Engineer & Erectors at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Channe Fabricators Engineer & Erectors has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plant & Machinery in bulk from Channe Fabricators Engineer & Erectors at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03BUOPS0072D2ZS
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03BUOPS0072D2ZS
Rating
Khanna, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Narinder Pal Channe
Address
Samrala Road, Kalal Majra, Near A. S. College, Khanna, Khanna, Punjab, 141401, India
poultry feed equipment in Khanna
Report incorrect details





























