
Poultry Chick Feeder - Lightweight Design | Crack Resistant, Smooth Finish, Efficient Feeding
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Chick Feeder |
| Dominant Color | Red |
| Material | Plastic |
| Capacity | 2 kg |
| Dimensions | 250 x 150 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Feeding baby chicks |
| Compliance | BIS |
| Features | Lightweight, Efficient use, Easy feeding, Crack resistant, Smooth finish, Standard size |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Light weight
Available in standard size
Efficient in use
Crack resistant
Easy to feed
Smooth finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DIAMOND INCUBATORS OVERSEAS INC. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Poultry Equipment in bulk from DIAMOND INCUBATORS OVERSEAS INC. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Managing Director
Mr. Rajesh Sethi
Address
32, DSIDC Jhilmil Industrial Area, Near Vivek Railway Crossing, Delhi, Delhi, 110095, India
Report incorrect details






























