
Pouch Sealing Machine 3, Air Pressure: No Need
Price: 11100.00 INR / Piece
(11100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Sealing Width | 300mm |
| Sealing Length | 1000mm |
| Weight | 25kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Sealing pouches of various materials and sizes for food packaging, industrial products or pharmaceuticals. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Easy Operation, Reliable Sealing, Durable Design, Efficient Sealing, Time Saving |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 11100.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | GLOBAL PACK MACHINERY |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GLOBAL PACK MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sealing Machine in bulk from GLOBAL PACK MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27CASPM5784M1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27CASPM5784M1ZL
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Santosh Mishra
Address
Gala No. 05, Games Compound, Near Hotel Holiday Inn, Opp. MNS Office, Sakinaka, Andheri (East), Mumbai, Maharashtra, 400898, India
pouch sealing machine in Mumbai
Report incorrect details

































