
Plastic - Polypropylene, 25 X 25 Mm, Blue | Fda Compliant, Durable, Lightweight, Versatile, Temperature Resistance 80â°c, Easy Use
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
P & A Industries
In Stock
Product Specifications
| Material | Polypropylene |
| Color | Blue |
| Dimensions | 25 x 25 mm |
| Weight | 5g |
| Usage | Packaging and sealing applications |
| Temperature Resistance | 80°C |
| Compliance | FDA compliant |
| Features | Durable, Versatile, Lightweight, Cost-effective, Easy Use |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
PROPRIETOR
Mr. Prashanth Kumar G
Address
#176/6, 1st Floor, Sajje Palya, Pete Chanappa Industrial Estate, Magadi Main Road, Kamakshipalya, Bengaluru Bengaluru, Karnataka, 560079, India
injection molded plastic parts in Bengaluru
Report incorrect details

































