
Plastic Butterfly Stool
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Plastic Stool |
| Primary Color | Green |
| Material | Polyethylene |
| Dimensions | 12"x12"x12" |
| Weight | 2 kg |
| Load Capacity | 100 kg |
| Usage | Indoor seating, step stool, temporary table |
| Warranty | 1 year |
| Features | Lightweight design, Easy storage, Durable plastic, Affordable price, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sindhiya Plastic Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Furniture in bulk from Sindhiya Plastic Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BZKPS2521Q1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BZKPS2521Q1ZV
Coimbatore, Tamil Nadu
Chief Marketing Officer
Mr. K. Mohan
Address
No. 74/1, Thirunagar 3rd Street, S. M. Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641026, India
plastic stools in Coimbatore
Report incorrect details









































