
Unbreakable Round Plastic Bathroom Buckets
Price: 194.70 INR / Piece
(165.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
350.00 INR / Piece
Weight :
790.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Color | Multiple |
| Type | Plastic Buckets |
| Material | Plastic |
| Shaping Mode | Moulding |
| Hardness | Rigid |
| Plastic Molding Type | Injection |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packaging Details | Industry standard |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| Packsize | 1 |
| Color | Multiple |
| Returnable | No |
| Brand Name | PIKASO |
| Mop | 10 |
| Pkg Box Length | 27.00 in |
| Pkg Box Height | 55.00 in |
| Price | 165.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Moq | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 350.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 100 |
| Max Quantity | 1100 |
| Min Quantity | 11 |
| Pkg Box Breadth | 60.00 in |
| Weight | 790.00 Gram |
| Shipping Rate | 18.00 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Overview
Key Features
Highly durable, unbreakable plastic
Round design for efficient use of space
Perfect for bathroom essentials
Resistant to cracks and damage
Easy to clean and sanitize
Lightweight and easy to carry
Sleek and modern appearance
Ideal for various household tasks
Stackable for convenient storage
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAGFN3869E1Z6
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAGFN3869E1Z6
Sonipat, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Sushil
Members since
14 Years
Address
Kila No. 48, Pio Maniyari, Narela Road, Kundli, Sonipat, Haryana, 131028, India
Report incorrect details


































