
Plastic Bucket Mop Application: Cleaning
Price: 649.00 INR / Set
(550.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
750.00 INR / Unit
Weight :
2.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
6
In Stock
Product Specifications
| Color | Customized |
| Size | 8 Liter |
| Product Type | Bucket Mop |
| Material | Plastic |
| Application | Cleaning |
| Supply Ability | 20000 Per Day |
| Delivery Time | 4-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Mop | 6 |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 550.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 6 |
| Brand Name | HH |
| MRP | 750.00 INR |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Weight | 2.00 Kilogram |
| Moq | 6 |
| Color | Customized |
| Stock Quantity | 600 |
| Product Unit | 6 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 600 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 6 |
| Minimum Order Quantity | 6 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HYGIENIX HOSPITALITY LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Housekeeping Products in bulk from HYGIENIX HOSPITALITY LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AANFH9469F1ZT
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AANFH9469F1ZT
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Manish Kumar
Address
Plot No. - A - 825, Bhalswa Dairy, Near Gujjar Chowk, Delhi, Delhi, 110042, India
mop bucket in Delhi
Report incorrect details











































