
Plastic Brush Handle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Maroon |
| Length | 12cm |
| Weight | 20g |
| Shape | Cylindrical |
| Diameter | 1.5cm |
| Grip | Ergonomic |
| Features | Durable, Cost-effective, Versatile, Lightweight, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Specifications:
All colors are available as per the client requirement
All sizes are available as per the client requirement
Material: Plastic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Azra Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paint Brushes in bulk from Azra Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AVKPA9382N1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AVKPA9382N1ZY
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mohd Ayub Bhai
Address
BNo. 1/249, Shri Ram Nagar, Shahdara Delhi, Delhi, 110032, India
paint brush in Delhi
Report incorrect details









































