
Plastic Broom Handle Machine - Pp & Hdpe Material, Semi-automatic Control With Plc System, Belt Drive Type, Low Maintenance & High Performance
Price: 240000.00 INR
(240000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 150x100x80cm |
| Weight | 500kg |
| Capacity | 100pcs/hr |
| Motor | 3HP |
| Mold | Customizable |
| Features | High Performance, Low Maintenance, Long lifespan, Durable, Efficient, Cost-effective, Easy Operation |
| Type | Automatic/Manual |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Belt Type |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Brand Name | S M B Polymers |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 240000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S M B Polymers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Processing Machinery in bulk from S M B Polymers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurnool, Andhra Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mrs Zainab Kotawala
Address
18-35, Sitharama Nagar, Near Railway Station, Kurnool, Andhra Pradesh, 518004, India
plastic broom in Kurnool
Report incorrect details


























