
Plastic Broom Handle By Sunrise Plasto
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Length | 120-150 cm |
| Diameter | 2.5-3 cm |
| Weight | 150-250 g |
| Usage | Broom handle for sweeping |
| Finish | Smooth |
| Features | Lightweight, Durable, Versatile, Affordable, Easy Grip |
Product Overview
Key Features
Features:
Various sizes available
Light Weight
Fine finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunrise Plasto has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from Sunrise Plasto at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
CEO
Mr. Mukesh Jain
Address
No. 7/6, 5th Cross, Right Side Magadi Road Near Anjan Theater, Bengaluru, Karnataka, 560023, India
Report incorrect details





































