
Plastic Broom - Durable Quality Plastic, Ergonomic Design, Fine Finish, Highly Desired Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Handle Length | 1000mm |
| Bristle Type | Plastic |
| Bristle Length | 150mm |
| Weight | 200g |
| Usage | Sweeping floors, cleaning homes and offices |
| Features | Durable, Lightweight, Easy use, Cost effective, Efficient cleaning |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J.A Plastics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Cleaning Products in bulk from J.A Plastics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Nethaji
Address
No : 133/77, Mugappair Road, Korattur, Padi, Chennai, Tamil Nadu, 600050, India
plastic broom in Chennai
Report incorrect details


























