
Plastic Bottles By Shree Sairam Containers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 250ml |
| Dimensions | 10x5x15cm |
| Color | Red |
| Closure | Spray pump |
| Weight | 50g |
| Shape | Rectangular |
| Features | Durable, Lightweight, Versatile, Affordable, Reusable, Safe, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
With the help of
our advanced production unit, we are able to manufacture and supply for our
clients a wide assortment of Plastic Bottles. The offered bottles
are demanded in cosmetic, agro, oil and medical industries for storing and shipping several items like oils, lubricants, medicines
and food materials. These bottles properly manufactured by utilizing
finest quality plastic at our well equipped production unit. Further, these Plastic
Bottles can be easily availed by our customers at economical price range.
Features:
Excellent finish
Highly durable
Light weight
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE SAIRAM CONTAINERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from SHREE SAIRAM CONTAINERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ADEPP2495B1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ADEPP2495B1ZP
Panchkula, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Anand Keshav Pethe
Address
Plot no 393, industrial Area, phase 1, Panchkula, Haryana, 134109, India
plastic bottles in Panchkula
Report incorrect details








































