
Plastic Bottles - High Quality Raw Material, Various Specifications | Defect-free Range
Price: 3.00 INR / Piece
(3.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | PET |
| Capacity | 500ml |
| Height | 15cm |
| Diameter | 7cm |
| Weight | 25g |
| Neck Size | 28mm |
| Closure Type | Screw Cap |
| Features | Lightweight, Durable, Recyclable, Versatile, Cost-effective, Leakproof, Transparent |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 3.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Shivalik Plastic Industries |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shivalik Plastic Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Shivalik Plastic Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Silvassa, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu
Name
Mr. Vinay Agrawal
Address
Gala No. 07,107,108, Glomore Industrial Estate, Near Blue Star, Demni Road, Dadra, Silvassa, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu, 396191, India
plastic bottles in Silvassa
Report incorrect details






































