
Plastic Bottle Caps
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
V. R. Polymers
In Stock
Product Specifications
| Material | Polyethylene |
| Diameter | 28mm |
| Height | 15mm |
| Color | Red |
| Weight | 2g |
| Thread Type | Standard |
| Usage | Securing plastic bottles; various liquids and powders. |
| Features | Secure Seal, Easy Open, Leakproof, Durable, Versatile, Cost-effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AANFV0040J1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AANFV0040J1Z1
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Aditya Uppal
Address
C-14, Sector-63, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
plastic bottle cap in Noida
Report incorrect details
































