
Plastic Bottle Caps - Durable Plastic, 28mm Diameter X 10mm Height, Blue Color | Cost Effective, Customizable Sizes, Leakproof, Tamper Evident
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Vijay Pet Bottle
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Diameter | 28mm |
| Height | 10mm |
| Weight | 2g |
| Color | Blue |
| Thread Type | Standard |
| Packaging | Bulk |
| Features | Secure Seal, Leakproof Design, Easy to Use, Durable Material, Tamper Evident, Customizable Sizes, Cost Effective, Wide Compatibility |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Raipur, Chhattisgarh
Proprietor
Mr. Pratik Khatri
Address
Station Road, Nemichand Gali No. 1, Ganjpara, Near Prabhat Talkies, District, Raipur, Chhattisgarh, 492001, India
Report incorrect details
































