
Plastic Bottle Caps - High-grade Plastic, 28-40mm Diameter, 10-20mm Height, Multiple Colors | Leakproof, Easy To Open And Close, Durable And Secure Seal
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
G One Polymers
In Stock
Product Specifications
| Material | High-grade Plastic |
| Diameter | 28-40mm |
| Height | 10-20mm |
| Color | Multiple |
| Weight | 5-15g |
| Usage | Sealing plastic drums, tanks, jars, bottles, and containers |
| Compliance | FDA Approved |
| Features | Secure Seal, Easy Use, Leakproof, Durable, Cost-effective |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per order. |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Polythene and Carton boxes. |
| Certifications | ISO Certified. |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
C.E.O.
Mr. Ravi Gona
Address
Plot No.41B/74, Near Heritage, IDA Uppal, Hyderabad, Telangana, 500039, India
plastic bottle cap in Hyderabad
Report incorrect details



























