
Black Plastic Bottle Brushes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Wood |
| Bristle type | Synthetic |
| Handle length | 10-15cm |
| Bristle length | 2-5cm |
| Head shape | Various |
| Handle diameter | 1cm |
| Packaging | Bulk/Individual |
| Features | Deep Cleaning, Germ-Free, Various Sizes, Durable Bristles, Easy to Use, Efficient Cleaning, Wide Application, Customizable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Chalana Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Housekeeping Products in bulk from Chalana Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vivek Goel
Address
Plot No-7, Gali Old Post Office, Badli Village, Delhi, Delhi, 110042, India
plastic cleaning brushes in Delhi
Report incorrect details




























