
Plastic Bottle Black Cap
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Diameter | 28mm |
| Height | 15mm |
| Weight | 5g |
| Thread Type | 28-400 |
| Packaging | Bulk |
| Features | Secure Seal, Easy Open, Durable, Leakproof, Tamper Evident, Cost Effective, Versatile |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sheetal Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottle Caps & Plastic Lids in bulk from Sheetal Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AUPPK6777M1ZO
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AUPPK6777M1ZO
Gurugram, Haryana
Manager
Mr Anand Kumar
Address
Plot No. 5564/195, 1st Floor, Daultabad Road, Industrial Area, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details



























