
Plastic Bottle - Pet 500ml Clear, Screw Cap, Narrow Flip Top | Lightweight, Durable, Recyclable, Easy To Wash, Logo Printing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | PET |
| Capacity | 500ml |
| Dimensions | 25x7cm |
| Weight | 20g |
| Color | Clear |
| Closure | Screw cap |
| Shape | Cylindrical |
| Features | Lightweight, Durable, Recyclable, Versatile, Cost-effective, Easy to fill, Safe |
Product Overview
Key Features
Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle Plastic Bottle
Company Details
Mukesh Kumar & Company, Established in 2020 at Delhi in Delhi, is a leading Exporter,Supplier of Bottles in India. Mukesh Kumar & Company is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Plastic Bottle, Mukesh Kumar & Company has made a reputed name for itself in the market with high-quality Plastic Bottle, Plastic Bottles, Plastic Water Bottle, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Mukesh Kumar & Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Mukesh Kumar & Company at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Mukesh Kumar & Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Mukesh Kumar & Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAACI0778A1Z3
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Address
Plot No. 93-94, Riana Tower, Noida Express Way, Sector -136, Delhi, Delhi, 201301, India
Bottles in Delhi
Report incorrect details



















