
Pen Plater - Digital Indicator, Ripple Free Dc Voltage | Heavy Duty Efficiency, Quality Assured
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Supply | 230V AC |
| Output Voltage | Variable DC |
| Current Range | 0-1A |
| Dimensions | 20x15x10 cm |
| Weight | 3 kg |
| Material | Metal/Plastic |
| Usage | Electroplating of pens, small metal parts, jewelry, etc. |
| Features | Ripple-free DC, Digital Indicator, Heavy Duty, Precise Plating, Easy Operation |
Product Overview
Key Features
Features:
Ripple free DC voltage
Digital Indicator
Heavy duty
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nickunj Eximp Entp Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Jewelry Making Tools & Machinery from Nickunj Eximp Entp Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1983
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AABCN0991K1Z7
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABCN0991K1Z7
Mumbai, Maharashtra
Head
Mr. Roshan Nair
Address
Sri Joravar Bhavan, 93 Maharashi Karve Road, Marine Line, Mumbai, Maharashtra, 400097, India
jewellery dies in Mumbai
Report incorrect details

































