
Pen Pencil - Superior Quality, Vibrant Colors & Unique Designs For Excellent Writing Experience
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mechanical Pencil |
| Material | Plastic, Graphite |
| Length | 145 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Lead Size | 0.7 mm |
| Color | Multicolored |
| Usage | Writing and sketching, ideal for students and professionals |
| Compliance | IS 13479 |
| Features | Smooth writing, Durable design, Vibrant colors, Easy grip, Reliable mechanism |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kokuyo Camlin Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from Kokuyo Camlin Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACC1647E1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACC1647E1Z1
Tarapur, Maharashtra
Maintenac Manager
Mr. Mahesh D. Nawale
Address
Office No-B/2/1, MIDC, Camlin Naka, Opposite Amber Hotel, Tarapur, Maharashtra, 401506, India
pencils in Tarapur
Report incorrect details









































