
Pen & Pencil
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper, Plastic |
| Length (Pen) | 14cm |
| Length (Pencil) | 17cm |
| Ink Color (Pen) | Blue,Black |
| Lead Hardness (Pencil) | HB |
| Weight (Pen) | 10g |
| Weight (Pencil) | 5g |
| Usage | Writing and drawing notes, sketching, and general use in office or school settings. |
| Features | Durable, Economical, Writing, Drawing, Convenient, Portable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, K.D SALES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pen & Pencils in bulk from K.D SALES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday










































