
Pen Gun - 10ml Capacity, 20mm Max Pattern Width, 50mm Distance From Workpiece | Precision Designed For Professional Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 150x20x20 mm |
| Weight | 100g |
| Cup capacity | 10 ml |
| Nozzle size | 0.3mm |
| Air pressure | 15-25 psi |
| Max. pattern width | 20 mm |
| Features | Precise application, Smooth finish, Easy handling, Durable design, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Technical Specifications:-
Cup capacity: (ml)10
Max. pattern width: (mm) 20
Gun distance from workpiece: mm(inch) 50(2)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vibgyor Color Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Painting Equipments & Maintenance in bulk from Vibgyor Color Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AENPN7910H1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AENPN7910H1Z8
New Delhi, Delhi
M.D.
Mr. Sumit Nijhawan
Address
Plot No-14, SGTP Nagar, East Punjabi Bagh, New Delhi, Delhi, 110042, India
Report incorrect details


































