
Pen Drives
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Usage | Data transfer, storage, and backup. Suitable for personal and business use. |
| Compliance | CE, FCC, RoHS |
| Features | Data storage, Portable, Convenient, Durable, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shivam Collections has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Shivam Collections at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAMPP4833A1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAMPP4833A1ZT
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sanjay Papreja
Address
Plot No. 44, Krishna Market, Lajpat Nagar-1, New Delhi, Delhi, 110024, India
Report incorrect details








































